Wzory abstrakcyjne - wzór AK0001 i AW0001 2
Wzory abstrakcyjne - wzór AK0001 i AW0001

   No i przyszła kolej na opisanie pierwszego wzoru abstrakcyjnego jaki narodził się w mojej głowie. Jak widzicie nie potrafiłam mu nawet nadać nazwy, bo wzór z niczym mi się konkretnym nie kojarzył. Dlatego też 'bidulek' ma tylko nazwę katalogową AK0001 (kolczyki) i AW0001 (wisior). Pojawił się tak po prostu w ciągu dnia i nie wiem skąd przyszedł. Nie mogę dojść co mnie mogło zainspirować.

   Co na pewno mogę o nim powiedzieć, to to, że jest dość oryginalny i na pewno nie pozostaje niezauważony. Jeśli jesteś przysłowiową "szarą myszką" nie sięgaj po niego, bo jeszcze wyjdziesz z cienia. ;) No chyba, że masz na to ochotę. Myślę sobie, że z powodu tego nieokreślonego kształtu, kobieta, która się ubierze w te kolczyki czy też wisior, będzie odczytywana jako lekko tajemnicza, ekstrawagancka i szalona. Na pewno nie można też jej odmówić kreatywności, bo przecież coś musiała w tym zagadkowym kształcie zobaczyć.

   Nie mogę jednak pozostawić tak swojego 'dziecka' bez imienia. Zaczęłam się więc mu przypatrywać i pozwalać sobie na luźne skojarzenia. I wiecie co? Jednak jakieś skojarzenia napłynęły. Pomyślałam sobie, że trochę kojarzy mi się ten kształt z jakimś życiem z głębi mórz i oceanów. Może ukwiał, a może jakaś muszla. Zaczęłam szukać i wiecie, że znalazłam muszlę, która ma prawie dokładnie taki sam kształt. Nazywa się Lambis Truncata.

   Nie było to jednak jedyne skojarzenie. Wysunęła się szufladka - biologia - szkoła podstawowa. Pomyślałam, że może jeszcze jakieś pierwotniaki czy bakterie posiadające rzęski wyglądają podobnie. Ale nie znalazłam nic godnego uwagi. Wszystkie miały rzęski rozmieszczone dosyć równomiernie, a nie tylko na jednej stronie. Poza tym nazwać model kolczyków i wisiorka "pierwotniak"? Nie brzmi to dobrze. Nazwa łacińska Lambis Truncata też nie zachwyca. Jednak polska nazwa potoczna tego ślimaka już jest całkiem przyjemna: Szponiatka.

Jak Wam się podoba taka nazwa? Liczę jednak jeszcze na Waszą wyobraźnię i inwencję twórczą. Piszcie z czym Wam się kojarzy ten wzór i dawajcie propozycje na nazwę.

 

Komentarze do wpisu (2)

25 lutego 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules pfo.agsa.el-landia.pl.vcv.gf http://mewkid.net/who-is-xandra/

25 lutego 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Buy Amoxil Online msh.nrpo.el-landia.pl.giv.wb http://mewkid.net/who-is-xandra/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl