Moda a nasze wybory - wzory abstrakcyjne 0
Moda a nasze wybory - wzory abstrakcyjne

Witajcie po przerwie!

Ponieważ opisałam już wszystkie wzory etniczne (u mnie czytaj.: "indiańskie" ;) ) stworzone do tej pory przeze mnie, czas zająć się wzorami innego typu. Nie wiem jak Was, ale mnie ciekawią wzory, które są totalną abstrakcją.

Dla wzorów inspirowanych kulturą Indian Ameryki Północnej łatwo było znaleźć wytłumaczenie. Łatwo było też znaleźć ich symboliczne znaczenie. Jak jednak odnaleźć sens wzorów, które są totalną abstrakcją? Przecież dla niektórych modeli nawet nie potrafiłam znaleźć nazwy. A dlaczego? Bo właściwie, to nic konkretnego nie przypominają. Skąd zatem się biorą?

Ciekawym jest, że pomysły na biżuterię abstrakcyjną pojawiają się w zupełnie nieoczekiwanych momentach. Najczęściej dzieje się to tak, że zajmuję się zupełnie czymś innym, totalnie prozaicznym jak gotowanie obiadu czy sprzątanie i nagle pojawia się w mojej głowie wzór. Ja po prostu go widzę i muszę wtedy szybko go naszkicować, żeby nie umknął. Często też te wizje pojawiają się zaraz przed snem. Wtedy jest najgorzej, bo nie zrywam się, żeby je zapisać. Dopiero rano jak się obudzę staram się sobie przypomnieć co ja przed snem widziałam i to naszkicować. A nie jest to takie pewne czy rano będę coś pamiętać, czy już pomysł jest stracony. Niestety lenistwo wieczorem w łóżku wygrywa. ;) Pewnie też dlatego, że zazwyczaj pamięć nad ranem mnie nie zawodzi i jednak powstaje szkic. I tak, szkic, to chyba dobre określenie choć może nawet przesadne na to co pojawia się na papierze. To bynajmniej nie są piękne rysunki. To właściwie jest trochę 'bazgroł', który tylko ja potrafię odczytać. Dopiero później mając takie 'bazgroły', zabieram się do dopracowania wzoru i narysowania go w komputerze.

Nadal jednak nie potrafię rozwiązać zagadki: skąd i dlaczego akurat coś takiego pojawia się w mojej głowie? Aczkolwiek jest to coś co mi się podoba i bardzo lubię to potem nosić. Nie jestem specjalistą od czytania sztuki abstrakcyjnej. W ogóle nie jestem specjalistą od sztuki. Jednak oglądałam różne wystawy czy to malarstwa czy rzeźby abstrakcyjnej. Potem czytałam recenzje, słuchałam wypowiedzi samego artysty. Tam zawsze był jakiś sens. Recenzenci i artyści potrafili coś o tych dziełach opowiedzieć. Była tam albo historia, albo emocje, albo nawet zabawa samą formą czy kolorem. A ja nie potrafię opisać swojej twórczości abstrakcyjnej. Dlatego wpadłam na pomysł, żebyście mi trochę w tym pomogli. W kolejnych wpisach będę przedstawiać konkretny wzór. Napiszę z czym mi się kojarzy, jakie wywołuje u mnie emocje i w jakich momentach mam ochotę się w nim pokazać. Chciałabym jednak, żebyście pisali również co Wy sądzicie na temat omawianego modelu. Z czym Wam się kojarzy, czy się podoba czy nie i dlaczego, jakie emocje wywołuje i czy w ogóle wywołuje.

Zatem za tydzień opublikuję swoje rozważania na temat pierwszego wzoru abstrakcyjnego i będę czekać z niecierpliwością na Wasze głosy i opinie na ten temat.

Miłego wieczoru i do następnego wpisu! :*

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl