Motywy zwierzęce - wzór "koń w sercu" 2
Motywy zwierzęce - wzór "koń w sercu"

W poprzednim wpisie napisałam już sporo o koniach. O tym dlaczego je kocham, co nam dają i jak nas rozwija jako ludzi obcowanie z nimi i sama nauka jazdy. Nie ma zatem chyba potrzeby tłumaczenia, skąd przyszedł mi do głowy wzór "koń w sercu". To się rozumie samo przez się. ;) Z pewnością zrozumie o pokocha ten wzór każdy, kto konia w sercu ma.

I tak sobie czasami myślę i żałuję, że to już nie te czasy, gdy głównym środkiem lokomocji jest koń. Ten prawdziwy, nie mechaniczny. Jak to by było jeździć do pracy konno? Z pewnością z samochodami jest łatwiej, szybciej i wygodniej. Tylko czy to tak naprawdę udoskonala nasze życie? Czy czyni je lepszym? No wydaje mi się, że raczej nie. Oczywiście, że szybciej jest wsiąść do samochodu, odpalić go i po prostu pojechać. Konia trzeba by było najpierw osiodłać i założyć ogłowie. Samochodem rozwiniemy dużą prędkość i szybko dotrzemy do celu. No ale właśnie, tu się pojawia problem naszych czasów: wszędzie się spieszymy. Raczej nie poprawia nam to jakości życia. Taki paradoks dzisiejszych czasów: wszystko możemy wykonać szybciej i łatwiej, a mimo to czasu mamy coraz mniej. A czy ten czas, który nam pozostaje jako tzw. "wolny" umiemy spędzić przyjemnie?

Oczywiście są ludzie, którzy lubią tak po prostu jeździć samochodem, ale najczęściej jest to jednak obowiązek. Na dodatek jazda ta wywołuje u wielu ludzi stres i niepotrzebne emocje (nerwy). Jak wiele osób znacie, które nie stają się nerwowe podczas jazdy samochodem. No, na pewno mniej jest tych "wyluzowanych" w aucie niż tych "spiętych", którzy wybuchają przy byle przeszkodzie. Rozejrzyjcie się wkoło i na pewno ciężej będzie Wam wyszukać kierowcę spokojnego niż tego narwanego. ;) Zastanawiam się czy jeżdżąc konno, ludzie też się tak stresowali i denerwowali?. Wydaje mi się, że jednak nie. Przecież samo obcowanie z żywym zwierzęciem odstresowuje i relaksuje. Chcąc przemieszczać się za pomocą tego pięknego czterokopytnego, musisz trochę bardziej zaangażować swoje ciało i mięśnie niż siedząc i prowadząc samochód. No i to też uważam za plus. Nie musisz już po powrocie z pracy spieszyć się na zajęcia fitness. To masz już załatwione i to tak mimochodem. No i co? Wychodzi na to, że nie zawsze to co wydaje się na pierwszy rzut oka bardziej czasochłonne takim w rzeczywistości jest. ;)

Poza tym pewnie przyznasz mi rację, że czasem w pracy potrafią człowieka zdenerwować. Wychodzisz i potrzebujesz odreagować. I co się dzieje wtedy? Najczęściej wyżywasz się w samochodzie w drodze powrotnej. A to raczej nie jest bezpieczne zarówno dla Ciebie jak i dla innych użytkowników drogi. A co by było gdybyś najpierw musiał "ubrać" swojego wierzchowca? Te złe emocje już na samym wstępie by uległy osłabieniu, gdy radośnie wita Cię twój ulubiony zwierzak. Potem wysiłek fizyczny podczas siodłania i samej jazdy i nie ma śladu po zdenerwowaniu. :) A na dodatek masz  jeszcze przyjemność z samej jazdy. I już bardziej się skupiasz na dobrej współpracy z koniem niż na swoich negatywnych odczuciach wyniesionych z pracy. Koń nie pozwoli Ci już o nich pamiętać. :)

No i im dłużej myślę o tej idei, tym bardziej jestem przekonana, że powinniśmy powrócić do tego ekologicznego środka transportu. Przy okazji skończą się problemy ze smogiem. ;)

I tak sobie siedzę w mojej nowej pracy (bo biżuteria, to raczej hobby), patrzę przez okno i marzę, jak by to było pięknie, gdyby na łące, którą widzę za oknem pasły się konie pracowników. Nie byłoby tez tego wielkiego betonowego placu na parking. Ehhhh........... cudne by to były czasy, ale wiem, że ludzkość już do tego nie powróci. Mimo iż każdy narzeka na postęp, nikt nie odważy się zrobić kroku w tył.

Pozostaje nam zatem zachować konie w sercach i sprawiać sobie te drobne przyjemności w postaci pojedynczych jazd.

Przy okazji polecam do przeczytania artykuł pt. "5 powodów, dla których konie są lepsze niż konie mechaniczne" -> https://gallop.pl/kon-jest-lepszy-niz-samochod/

Sama prawda tam zawarta jest. :)

Życzę miłej lektury i dużo czasu spędzonego na końskim grzbiecie i w jego towarzystwie. :*

Komentarze do wpisu (2)

16 czerwca 2019

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg pde.ykpk.el-landia.pl.fwh.ry http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

16 czerwca 2019

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Amoxil bpe.wrxd.el-landia.pl.qqf.gw http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl