Moda a nasze wybory - wzory wielotematyczne 2
Moda a nasze wybory - wzory wielotematyczne

Witam po przerwie feriowej. Zrobiłam sobie takie małe wakacje, ale to ze względów rodzinnych.

Z dzisiejszym powrotem do pisania, chciałabym poruszyć temat wzorów, których nie mogę jednoznacznie zakwalifikować pod daną tematykę. Zazwyczaj dają się one umieścić w paru kategoriach wyznaczonych przeze mnie.

Są to takie wzory, które często są inspirowane zupełnie przypadkowymi rzeczami tak jak modele abstrakcyjne. Czasem jednak odwzorowują prawie dokładnie to czym się zainspirowałam i nie są to stricte moje zainteresowania. Najczęściej ta inspiracja pozostaje ukryta gdzieś głęboko w mojej podświadomości, bo wydaje mi się, że dokładnie jak w przypadku abstrakcji pojawiają się wizje po prostu w mojej głowie. Nie wiem nigdy kiedy zobaczę w swojej wyobraźni kolczyk lub wisiorek. Na pewno nie pojawi się on w momencie, w którym na niego czekam. To zawsze jest zaskoczenie. Pamiętajcie, nie czekajcie na pomysły. Wtedy na pewno nie przyjdą, albo będą przekombinowane. Trzeba dać sobie czas i zluzować myśli. Wiem, że nie jest to proste i nie dzieje się na zawołanie. Z pewnością jednak każdy z Was złapał nie raz tzw. "zawiechę". To są właśnie te momenty, które trzeba łapać. Może nagle się coś fajnego objawi. Jak już wcześniej pisałam, mnie najczęściej się pokazują wzory tuż przed snem. Zamknięte oczy widzą co innego niż otwarte. Nocą otwarte oczy widzą tylko ciemność. ;) Gdy je zamkniesz i nie zaśniesz od razu, zobaczysz ciekawy świat.

Zastanawiam się czy to nie jest kompilacja obrazów z całego dnia, które zapamiętał mózg i teraz układa w niespodziewane wzory. Biżuteria, z której jestem najbardziej zadowolona, to właśnie ta, która czerpie z podświadomych inspiracji. Nie zawsze musimy być świadomi tego co nas zainspirowało. Oczywiście, nasza ludzka ciekawość potem zaczyna dociekać dlaczego i skąd to mi się pojawiło. Bo człowiek jest ciekawy sam siebie. Ja chyba nigdy nie przestanę poznawać sama siebie. Mówią, że ciężko jest poznać dobrze drugiego człowieka. To prawda, bo jeśli nie tak łatwo poznać do końca samego siebie, to co dopiero mówić o innym istnieniu.

Poznawanie siebie z pewnością zajmie Ci czas do końca Twojego życia, co sprawia, że jest ono takie ciekawe. To właśnie dzięki temu możesz zmieniać siebie i kreować rzeczywistość wokół siebie. Ostatnio wszyscy dookoła mówią, że należy pokochać siebie. Jak to zrobić nie poznając uprzednio samego siebie, swoich emocji, wad i zalet? Nie wystarczy powiedzieć: "pokochaj siebie" i już nagle jesteśmy w sobie zakochani. To nie działa tak prosto. To jest długi proces poznawania swoich potrzeb, swoich mocnych stron i słabości i długa praca nad sobą, aby czuć się dobrze zarówno w swoim ciele jak i w swoim towarzystwie.

Niestety zauważyłam, że często idziemy na łatwiznę w tłumaczeniu swoich zachowań i emocji. Tłumaczymy się sami przed sobą, że zrobiliśmy tak i tak, bo kiedyś ktoś tak nam 'kazał'. I to tłumaczenie nam wystarcza. Jesteśmy rozgrzeszeni. Ale czy nasze samopoczucie poprawia się w związku z tym? Niestety jednak nie. W ten właśnie sposób dajemy przyzwolenie by to inni nas kształtowali. A przecież jesteśmy istotami myślącymi i wolnymi. Dlaczego zatem nie powalczyć o swoje szczęście i zadać sobie trochę trudu w poznanie siebie i wyjść poza schematy tkwiące w naszych głowach. Przecież potrafimy oceniać, wyciągać wnioski i uczyć się na błędach. Niestety zdecydowanie łatwiej przychodzi nam oceniać innych. O ile jednak więcej pożytku dla nas samych wyniknie z oceny samego siebie. To moment kiedy możemy rozpocząć pracę nad sobą i swoim szczęściem. Nie jestem psychologiem, bo nie kończyłam żadnych studiów w tym kierunku. Pracując nad sobą jednak każdy z nas tym psychologiem po troszę być musi. Kto chce bardziej zgłębić tajniki samorozwoju, polecam serdecznie stronę psychologa pozytywnego Agnieszki Zblewskiej - https://psychologiazycia.com/.

Moje dzisiejsze rozważania podsumuję powiedzeniem Sokratesa, które moim zdaniem jest ich kwintesencją.

"Poznaj samego siebie, a stanie przed Tobą otworem cały świat."

Życzę sukcesów w dążeniu do bycia w zgodzie z samym sobą, czyli do szczęścia!

Komentarze do wpisu (2)

29 stycznia 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin No Prescription Amoxicillin bdm.fmiq.el-landia.pl.apr.ih http://mewkid.net/who-is-xandra/

29 stycznia 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Online Amoxicillin 500 Mg jcm.exoy.el-landia.pl.nuu.nm http://mewkid.net/who-is-xandra/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl