Motywy roślinne i orientalne - wzór RK0008 2
Motywy roślinne i orientalne - wzór RK0008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj na warsztat biorę ponownie wzór bez nazwy a jedynie z numerem katalogowym. I znowu będę Was prosić o pomoc w nadaniu mu imienia. Powstał w mojej głowie z zamiłowania do tzw. "esów-floresów" zabarwionych nutką romantyzmu. Tylko dlaczego zamieściłam ten model w kategorii motywów roślinnych a nie w dziale abstrakcji?

No chyba właśnie dlatego, że te "esy-floresy" miały przypominać rośliny i były nimi inspirowane. A tak właściwie, to może właśnie powinnam nazwać te kolczyki jako "Esy-floresy". Do określenia ich kształtu najbardziej podchodziło mi to słowo. Właściwie to chyba zbitek słów. Takie niby nie za bardzo eleganckie określenie, występujące raczej w mowie potocznej, a jednak najlepiej oddające charakter takiego typu wzornictwa. Jest zwięzłe a ile niesie ze sobą informacji. No bo skąd się ono wzięło? Esy, to po prostu zdaje się powielone litery "s". A floresy? To chyba każdemu się kojarzy z kwiatami albo ogólnie roślinami. Przecież flora, to właśnie roślinność, a po łacinie flores, to konkretnie kwiaty.

No i wyjaśniło się dlaczego ten model znalazł się w motywach roślinnych. No jak mogłam postąpić inaczej w przypadku 'floresów'. ;)

"Esy-floresy" często są bezwiednym dziełem stworzonym podczas rozmowy telefonicznej lub na długim i nudnym spotkaniu / naradzie. A wiecie co o Was mówią? Jeśli rysujecie wtedy takie właśnie kształty, to wg Anny Leo-Wiśniewskiej jesteście romantykami i marzycielami. 'Pozwala to sądzić, że jesteś osobą delikatną, wrażliwą, sentymentalną, o dużej wyobraźni. Bardzo łatwo cię zranić, bo nie masz, niestety, zbyt wysokiego mniemania o sobie.' Jednocześnie też oznacza to,  że jesteście ludźmi przyjaznymi, otwartymi i serdecznymi w kontaktach z innymi. Osobami towarzyskimi, wrażliwymi na cudzą krzywdę, a przy tym pełnymi wewnętrznego ciepła i spokoju. Rzadko się denerwujecie, za to bardzo chętnie wszystkim pomagacie. Są oczywiście jeszcze inne publikacje, które trochę inaczej interpretują bazgranie "esów-floresów", ale to tłumaczenie trafia do mnie najbardziej i pozwolę sobie uznać je za najbardziej prawdopodobne. ;)

Kochajmy 'esy-floresy'! :D

 

Komentarze do wpisu (2)

10 czerwca 2019

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicilline 500 Mg Online Brand Amoxil rwm.rupt.el-landia.pl.vxb.jp http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

10 czerwca 2019

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Amoxicillin gqr.mcjy.el-landia.pl.blm.sc http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl