Motywy roślinne i orientalne - wzór "kwiaty" 3
Motywy roślinne i orientalne - wzór "kwiaty"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No to mamy Nowy Rok!

Rozpocznę dziś zatem od życzeń: niech przyniesie Wam ten rok jak najwięcej chwil szczęścia, a zamiast kłód pod nogi sypie kwiatami!

Czy Wam też kwiaty kojarzą się z błogostanem i poczuciem szczęścia? Przy okazji życzeń noworocznych i omawianego przeze mnie wzoru, tak mi się nasunęło skojarzenie, że kwiaty są symbolem bardzo pozytywnym. Czy to powoduje ich piękno? Przecież zazwyczaj raj przedstawiany jest jako ogród pełen kwiatów. Najczęściej kojarzone są z młodością, delikatnością, ulotnością, niewinnością i duchową doskonałością. Oczywiście zagłębiając się w świat kwiatów, odnajdziemy tam bardzo bogatą symbolikę. Do każdego kwiatu przypisywane jest inne znaczenie.

A czy tworząc omawiany wzór inspirował mnie konkretny kwiat? Muszę się przyznać, że nie. Chodziło mi po prostu o wiele drobnych kwiatków, które potrafią tworzyć piękny kobierzec. Jednak każdy z kwiatków ma po pięć płatków. Czy to jest przypadek? Tak. Tak mi się spodobało. Jednak jak zwykle z przypadku można dojść do swoich podświadomych myśli. Gdy zaczęłam się ciekawić czy jest jakaś symbolika dla liczby 5, okazało się, że jest ona całkiem bogata.

No i okazuje się, że 5, to liczba człowieka. A to ze względu na to, że mamy po pięć palców u każdej ręki i nogi, oraz pięć zmysłów: węch, smak, wzrok, dotyk i słuch.

Może też odnosić się do ludzi będących numerologiczną piątką. Niestety nie jestem to ja. Nie zadziałałam tu zatem instynktownie pod siebie. Choć szkoda, bo cechy, które ma numerologiczna piątka bardzo mi się podobają. ;) Policzyłam szybciutko i wyszła mi cyfra 6.

Chyba więc nie będę szła aż tak daleko w swoich rozważaniach i symbolice. Pozostańmy przy tych pięknych skojarzeniach z kwiatami. Chcę się otaczać kwiatami, bo są kobiece, delikatne, piękne. I dzięki tym pozytywnym uczuciom, które się wśród nich rodzą, my również piękniejemy. Można powiedzieć, że kwiaty użyczają nam - kobietom swojego piękna i delikatności. Kwiaty również łagodzą obyczaje. No bo co przynosi mężczyzna (i nie tylko) na przeprosiny? Najczęściej kwiaty. I wtedy choć rozum mówi, że nie należy tak łatwo wybaczać, nasze serce mięknie. Dzięki kwiatom jesteśmy w stanie szybciej pozbyć się tych złych emocji. Czy zauważyliście, że rysy twarzy łagodnieją zarówno u osoby, która te kwiaty otrzymuje jak i u osoby, która je darowuje? Ja poczyniłam takie spostrzeżenia. Niesamowite jaki wpływ potrafi mieć na nas przyroda i taka mała jej część jak kwiaty. Ile to możemy od nich czerpać. A co możemy dać w zamian? Chyba tylko czułą opiekę, a one wtedy jeszcze bardziej się nam odwdzięczą.

Czerpcie zatem z kwiatów to co nam oferują i cieszcie się ich towarzystwem! :)

Komentarze do wpisu (3)

5 marca 2019

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxil Amoxicillin 500mg http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

5 marca 2019

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Generic Amoxicillin 500 Mg http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

5 marca 2019

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl