Styl etno - biżuteria w kształcie rombu 0
Styl etno - biżuteria w kształcie rombu

Dzisiaj trochę chcę zgłębić tajniki wzoru, który jako pierwszy pojawił się w mojej głowie. Jest to romb z owalnym bursztynem w środku.

Wzory etniczne pojawiają się nie tylko w mojej biżuterii, ale są powszechnie stosowane w modzie. Są to bardzo ciekawe wzory, chętnie ubierane przez osoby o nietuzinkowym charakterze, wyróżniające się z tłumu i ceniące sobie wyjątkowość. Mam jednak wrażenie, że z tych wzorów pozostała już tylko ich estetyka. A ja chciałabym troszeczkę przywrócić wiedzę na temat symboliki kultury najbliższej mojemu sercu tj. Indian Ameryki Północnej. Dobrze jest wiedzieć dlaczego nas ciągnie do takich wzorów, że to nie tylko to, że nam się podobają. Nasza podświadomość coś nam mówi i coś chce powiedzieć światu.

 Zatem jak pisze Heike Owusu w swojej książce "Symbole Indian Ameryki Północnej: "Romb odzwierciedla siłę rozwoju, a także cztery etapy procesu uczenia się. Jako symbol życia, nawiązuje do takich wartości, jak: wieczna równość, jedność i wolność od lęków." Owal w wielu kulturach natomiast jest symbolem budzącego się nowego życia. Przecież jest to kształt jaja, które samo w sobie jest czymś co kojarzy się z nowym istnieniem.

I proszę, okazuje się, że wzór ten nie zrodził się przypadkiem w mojej głowie. Zapoczątkował moje nowe życie. Odeszłam ze świata techniczno-inżynierskiego, żeby przenieść się do zupełnie nowego - artystycznego. Myśli o zmianie długo kręciły się po mojej głowie, ale jak wiadomo przed tak zdecydowanym krokiem człowiek ma wiele lęków. Ten wzór pokazał mi, że powinnam spróbować i uwolnić się od tych lęków i znaleźć siłę do dalszego rozwoju i nauki poruszania się w nowych obszarach mojej działalności.

Zatem na wzór ten pewnie zdecydują się osoby, które dbają o swój rozwój, poddając się ciągłemu procesowi uczenia. Nie jest on dla osób, które osiadają na przysłowiowych "laurach". Wybiorą go również osoby wyznające w życiu wartości równości i jedności, szukające życiowej równowagi, oraz takie, które tę równowagę już znalazły.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl