Moda a nasze wybory - motywy roślinne i orientalne 0
Moda a nasze wybory - motywy roślinne i orientalne

    

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień dobry wszystkim po tej dłuuuugiej przerwie. :)

Musiałam się trochę naprawić zdrowotnie, ale już jestem prawie w pełni sił i mogę nadal dzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami i myślami.

Dziś jak widzicie przechodzę do motywów, których mam największy zbiór w swojej kolekcji tj. do motywów roślinnych i orientalnych. A produktów jest tu najwięcej z tego powodu, że tematyka jest obszerna. Motywy roślinne, to przede wszystkim kwiaty, ale również i inne części roślin jak liście i łodygi. Do tej samej grupy dołączyłam też motywy orientalne. A dlaczego? Mogłyby przecież tworzyć grupę osobną, albo przynależeć do wzorów etnicznych. Mam nadzieję, że w trakcie moich wywodów znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Generalnie uważam, że kwiaty, to kwintesencja kobiecości. Dlatego też najbogatszy jest u mnie ten zbiór biżuterii. Przecież my kobiety uwielbiamy dostawać kwiaty, lubimy się nimi otaczać. A nasz charakter również możemy uzewnętrzniać poprzez to jakie kwiaty wybierzemy. Kwiaty, to nie zawsze romantyzm, zwiewność i lekkość choć ja najbardziej tego w nich szukam. Potrafią również wydobyć naszą zmysłowość, klasę, elegancję jak i otoczyć nas aurą tajemnicy. Ten sam przekaz, moim zdaniem, mają motywy orientalne. One również są jak kwiaty i tak jak one są bardzo kobiece. I to chyba jest odpowiedź na postawione wcześniej pytanie o powiązanie tych dwóch tematyk w jednym katalogu.

Wrócę jednak do samych kwiatów, bo muszę się z Wami podzielić artykułem, który ostatnio czytałam nt motywów roślinnych w twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Artykuł nosi piękny tytuł "W kwiecie dusza zamknięta. Motywy roślinne w twórczości Stanisława Wyspiańskiego". Jego autorem jest Klaudia Węgrzyn. Polecam do przeczytania. Są tam przepiękne cytaty odnośnie kwiatów, które bardzo trafnie określają, to co ja czuję wewnętrznie.

'Z racji swej formy kwiat jest obrazem centrum, a więc archetypowym obrazem duszy'. Czyż nie czujecie tak samo? Kobieta bardziej ma potrzebę przedstawiać światu obraz swojej duszy, dlatego może tak lubimy kwiaty. Okazuje się jednak, że mężczyźni równie dobrze mogą się poprzez nie wyrażać. Zdaje się, że jednak są to mężczyźni o wysokiej wrażliwości, czyli mocno rozwiniętym pierwiastku kobiecym. Ale jednak i Wyspiański najczęściej w swoich obrazach przedstawia właśnie kobiety w otoczeniu kwiatów. Sam kwiat często przecież jest metaforą kobiety. To o kobietach mówi się, że jak dobrze pielęgnowane, rozkwitają jak najpiękniejsza róża. Zaniedbane więdną i usychają.

Zatem dbajmy o siebie, zarówno o nasze wnętrze jak i zewnętrze. To przecież nierozerwalnie ze sobą związane jest. Najważniejsze, to zachować równowagę. Nie pozwólmy sobie zwiędnąć, ale zadbajmy także o otaczające nas 'kwiaty'.

Życzę wszystkim nam kobietom jak najdłuższego okresu kwitnienia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl