Wzory abstrakcyjne - wzór "płonące słońce" 0
Wzory abstrakcyjne - wzór "płonące słońce"

"Płonące słońce" - myślę, że brzmi to dosyć górnolotnie, ale nazwę wzór dostał dopiero po jego stworzeniu. Inspiracja nie była aż tak wspaniała. Te kolczyki, bo jak zwykle to one powstały pierwsze, są wynikiem procesu tworzenia, rysowania i przetwarzania.

A od czego się zaczęło?

Hmmm, aż dziwnie się przyznać. Zainspirował mnie przewód ssący od odkurzacza, który mam dosyć długi i zawieszam go na specjalnym wieszaku. Na wieszaku musi być kilkukrotnie zawinięty i to do tej pory mnie fascynuje. Wiem, dziwne to, ale tak mam. Zatem nie jest powiedziane, że z inspiracji tym sznurem nie powstaną jeszcze jakieś inne wzory. ;)

Postanowiłam zatem, że stworzę kolczyki na bazie tych zwojów. Zaczęłam je rysować. Najpierw powstał jak zwykle odręczny szkic na kartce. Były tam tylko te owalne kształty. Gdy zaczęłam przenosić szkic do komputera, pojawiły się nowe pomysły. Popatrzyłam na narysowany wzór i jakoś mi nie pasował. Był jakiś taki pusty. Czegoś brakowało. I tak zaczęłam się bawić wypełnianiem tych pustych przestrzeni. W efekcie powstał model, który już ze sznurem od odkurzacza ma niewiele wspólnego. Okazało się, że jak już mamy jakąś bazę, to nieoczekiwanie nasz umysł/wyobraźnia podsuwają coraz to nowe skojarzenia i wizje.

I tak sobie myślę, ze może warto czasami się w ten sposób pobawić. Wyrwać z przestrzeni nas otaczającej jakieś przypadkowe kształty i spróbować się nimi potem pobawić. Potraktujmy je jako katalizator naszych pomysłów. Mając czystą kartkę ciężko ruszyć do przodu. Gdy już coś się na niej pojawi, mamy punkt zaczepienia. Pozwólmy tylko swojej wyobraźni na zupełną swobodę. Nawet nie musi powstać wtedy nic co nas zachwyci, ale potraktujmy, to jak ćwiczenie własnej wyobraźni i kreatywności. W dzisiejszych czasach tak mocno skupiamy się na własnym ciele (moda na fitness, bieganie itp.) a co z naszym umysłem? Nie zapominajmy o nim i też pogimnastykujmy go trochę. Jestem przekonana, że każdy człowiek ma w sobie duże pokłady kreatywności. Oczywiście nie jestem przeciwna ćwiczeniom fizycznym. Też staram się być w formie, ale dziś namawiam Was do zadbania o swój umysł pod kątem wyobraźni i kreatywności. Tu sytuacja podobna jest do ćwiczeń fizycznych. Po prostu trzeba zacząć, a potem już pójdzie. :)

Życzę aby odkryte w Was pokłady kreatywności, zaskoczyły Was samych! Oczywiście pozytywnie! :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl