Moda a nasze wybory - styl etno 4
Moda a nasze wybory - styl etno

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego ubieracie się akurat w to czy tamto? Dlaczego zakładacie biżuterię lub nie? Jeśli tak, to dlaczego akurat taką? Czy jest to podyktowane modą czy jest to Wasza wewnętrzna potrzeba? Jeśli potrzeba, to skąd ona wynika?

Ostatnio mocno mi siedziały w głowie te pytania i mam nadzieję, że pisząc uda mi się choć trochę zgłębić temat.

Zastanawia mnie to szczególnie z powodu tego, że tworzę biżuterię i ciekawi mnie skąd biorą się moje pomysły i dlaczego takie są. Dlatego moje wywody będę kierowała jedynie w stronę noszonej biżuterii.

Jedno jest pewne - jak to w życiu jest zazwyczaj - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na nasz wybór składają się promowane wzorce modowe, ale też i nasze wewnętrzne zapotrzebowanie na dany wzór. Moda jako coś co 'bombarduje' nas z zewnątrz z pewnością ma duży wpływ na to co nam się podoba. Nie możemy się jednak pozbyć naszego wnętrza, które też nam pewne rzeczy podpowiada, bo ma swoje zapotrzebowania. Żeby uzyskać spójność, na pewno najlepiej jest zbilansować wpływ świata zewnętrznego z naszym wewnętrznym. O świat zewnętrzny nie musimy się martwić. On do nas dociera czy tego chcemy czy nie. Zatroszczyć się musimy o nasze wnętrze, żeby nie przyćmiły go zewnętrzne rozkazy i nakazy.

Dlatego też teraz zamierzam się skupić na wewnętrznych potrzebach.

A na warsztat biorę styl etno, jako że on towarzyszył mi od dziecka. Wtedy jednak nie wiedziałam, że w ogóle ma to taką nazwę.

Moje zamiłowanie do ubioru a przede wszystkim biżuterii w stylu etno, a konkretnie z motywami indiańskimi wiąże się z moimi zainteresowaniami historią i kulturą Indian Ameryki Północnej. Proste wytłumaczenie. Przecież jednak nie wszyscy się nią interesują, a lubią te motywy. Styl etno pojawia się w modzie od jakiegoś czasu i przeżywa swoje wzloty. Upadków jednak nie ma. Może być mniej popularny, ale obecny jest zawsze. Myślę, że ta obecność nie zniknie, a to dzięki wewnętrznej potrzebie wyrażania się poprzez ubiór i biżuterię. A co jak nie etno lepiej przedstawia nastawienie do życia i świata. Ten styl wydaje się być najlepiej czytelny.

To co najszybciej można zaobserwować, to to, że styl ten często wybierają osoby lubiące naturę. Myślę, że w ten sposób komunikujemy, że chcemy żyć z nią w zgodzie i być jak najbliżej niej. Ciągnie nas do korzeni, do przodków, którzy znali więcej odpowiedzi na pytania jak żyć w równowadze i dzięki temu być szczęśliwym.

W dzisiejszym świecie często gonimy a w efekcie i tak nie mamy na nic czasu. Za mało czasu na rodzinę, za mało na hobby, pasje, za mało na odpoczynek. Tylko pracy wciąż nie za mało. W efekcie nie mamy nawet czasu, żeby się zastanowić za czym tak gonimy. Dlatego też często zupełnie nieświadomie sięgamy po styl etno. Ale to już jest dobry sygnał i oznaka, że czegoś nam potrzeba i dobry początek zmian. Zmiany nie muszą być spektakularne, ale krok po kroku możemy zwalniać i balansować swoje życie, a wtedy już w pełni świadomie możemy prezentować nasze podejście do życia światu.

Nie mogę powstrzymać się w tym momencie od przytoczenia fragmentu książki "Biegnąca z wilkami" autorstwa Clarissy Pinkola Estes:  należy ".....ćwiczyć się w słuchaniu intuicji, wewnętrznego głosu, zadawać pytania; być ciekawą i dociekliwą, ogarniać to co się widzi i słyszy, a potem działać wedle tego, o czym wiadomo, że jest prawdziwe." ..... "Jeżeli wydobędziemy te moce z cienia psychiki, to nie staniemy się bezwolnymi ofiarami wewnętrznych ani zewnętrznych okoliczności. Nieważne, że kultura, osobowość, psychika lub inne czynniki żądają od kobiet poprawnego ubioru i zachowania, nieważne, jak inni chcą je trzymać w stadzie z dziesięcioma drzemiącymi dueńas (przyzwoitkami) w pobliżu, nieważne, że próbuje się stłamsić życie duchowe kobiety - nie można zmienić faktu, że kobieta jest tym, kim jest, a to jest dyktowane dziką nieświadomością i bardzo, bardzo dobrze, że tak jest."

Uwielbiam ten fragment. Zatem zacznijmy poszukiwania. Uważam, że warto wiedzieć co kryje się za wzorami, które nam się podobają. Zobaczyć co one mówią o nas i do nas. W kolejnych wpisach zaprezentuję już znaczenie konkretnych motywów używanych przeze mnie w biżuterii. Przypominam, że na tapecie mamy biżuterię etniczną.

 

Komentarze do wpisu (4)

23 lutego 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxil Buy Amoxicillin tuo.vawb.el-landia.pl.yer.ag http://mewkid.net/who-is-xandra/

23 lutego 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Without Prescription Buy Amoxil cls.bubs.el-landia.pl.blb.ha http://mewkid.net/who-is-xandra/

23 lutego 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Amoxicillin Online uus.zzkw.el-landia.pl.mzw.xv http://mewkid.net/who-is-xandra/

23 lutego 2020

http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules div.raey.el-landia.pl.pzc.im http://mewkid.net/who-is-xandra/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl